22 Finał WOŚP

Już po raz dziewiętnasty zagraliśmy w auli naszej szkoły. 22 Finał przeszedł nasze oczekiwania. Od godziny dziewiątej rano 91 wolontariuszy zbierało pieniądze na ulicach naszego miasta. Mimo niesprzyjającej aury pogodowej mieszkańcy chętnie wrzucali pieniądze do puszek.

Na kwestujących czekała pyszna pomidorówka przygotowana przez pracowników Baru Puchatek. Firma Margraf ufundowała naczynia jednorazowe. Kasa rozliczająca zebrane pieniądze znajdowała się w Welcome Center i w budynku naszej szkoły.

Zebrane przez wolontariuszy ponad 20 tysięcy złotych z wielkim zaangażowaniem przeliczali: Ewa Dąbrowska, Aneta Władimiruk, Renata Filipiuk, Magda Fabiś, Maria Grapentyn, Krystyna Chodzińska, Maria Frygier, Teresa Zdanowicz, Ewa Terlikowska, Małgorzata Korna, Grzegorz Kulpa, Izabela Krzemianowska, Andrzej Starzec, Maria Belcarz, Dorota Tubiak, Ilona Baran.

O godzinie piętnastej prowadzący – Mariola Kulpa i Jacek Suchiński przywitali przybyłych mieszkańców naszego miasta. Dookoła auli na straganach można było zakupić różnorodne produkty – biżuterię, maskotki, zabawki, gadżety orkiestry, koronkowe serwety, przedmioty w kształcie serca. Dzieci i dorośli sprzedawali – owocowe galaretki, ciasta, żurek, zdrowe kanapki, piekły gofry. W kawiarence „ Pod Aniołem” nie zabrakło wybornych, domowych ciast przygotowanych przez kochane babcie i mamy naszych uczniów. Kupcami straganów byli: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, Zakład Karny, Uniwersytet XXI wieku, Stowarzyszenie „Nasz Wielbark” wraz ze SP nr 3, uczniowie, nauczyciele i rodzice SP 5, Bartek Beling – karykaturzysta, Sylwia Baca i Małgorzata Cybulska – makijażystki. Prowadzący licytowali: obrazy, zegar, koszulki, kalendarze WOŚP, złote serduszko z brylancikami, torty.

Darczyńcami byli: Wanda Wolak(2 obrazy), Marian Krawczyk(2 obrazy), Teresa Bekier(obraz), Zygmunt Suchodolski(złote serduszko z brylancikami), Państwo Jendruszewscy-Cukiernia „Jędruś”(torty), Rafał Murawski(piłka z autografami piłkarzy Lechii Poznań), Piekarnia Warmińska(bon zakupowy o wartości 100 złotych), Burmistrz Miasta Malborka(„Dzieje miasta w fotografii”, kalendarz, koszulka), Centrum kredytowe „Chwilówka”, Mariola i Grzegorz Kulpowie(kalendarz), Pan Wodziński(tort), Cukiernia „Niucka”(torty).

Najwyższą sumę uzyskano z licytacji złotego serduszka Pana Zygmunta Suchodolskiego- 3 400 złotych. Podobnie jak w poprzednich latach jego właścicielką została Pani Anna Kwiecień. Przedszkolaki z „Czerwonego Kapturka” z zapałem uczestniczyły w licytacji obrazu Pani Wandy Wolak. Kupiły go za 1500 złotych. Dużą popularnością cieszyły się przepyszne torty i gadżety WOŚP.

Regiment Piechoty Zaciężnej zapraszał do strzelania z łuku. Nie zabrakło oprawy muzycznej i tanecznej – wystąpiły „Bursztynki”, „Balbiny” z solistami – Michałem Fabiańskim, Patrycją Fabiańską, Sandrą Eliminowską, Mileną Rachańską , Beatą Krakowiak z Centrum Kultury w Malborku, Zespół Tańca „Gabi”, Państwowa Szkoła Muzyczna, Zespół FM’98, uczniowie SP 5 z klas: 2b, 5a, 3a, 1b, 6a(solistka Agata Jasińska), zespół tańca na stepach Pani Sabiny Orłowskiej, zespół (E) Overthing z Gimnazjum nr 3.

Z całego serca dziękujemy władzom miasta, darczyńcom, nabywcom licytowanych przedmiotów, występującym artystom, wolontariuszom i ich opiekunom.

Dziękujemy sztabowi – szefowej Agnieszce Nowickiej, Gabrieli Machnio, Magdzie Kubaszewskiej, Beacie Komoszyńskiej, Annie Skrzoskiej, Bożenie Duszyńskiej, Bożenie Sawickiej, Agacie Serzysko.

Słowa wdzięczności kierujemy także do osób sprzedających na straganach, pracujących w Kawiarence „Pod Aniołem”, liczących pieniądze w Skarbcu – Julicie Kopmann i jej dzieciom, prowadzącym imprezę.

Dziękujemy Młodzieżowej Radzie Miasta – za grillowanie przed szkołą, Malborskiemu Centrum Kultury i Edukacji za organizację występów muzycznych w mieście, Stowarzyszeniu „Nasz Wielbark” i SP 3 za imprezę na lodowisku miejskim, Szkole Podstawowej nr 8, 22 Bazie Lotnictwa i przedszkolom malborskim, Welcome Center, Straży Miejskiej i Policji, Telewizji Malbork, MZK Malbork.

Wielu ludzi w tym dniu połączyło swoje serca ku wspólnemu celowi- zakupowi specjalistycznego sprzętu ratunkowego dla dzieci i godnej opiece medycznej seniorów.

Zebraliśmy ponad 32 000 złotych. Dokładną sumę pieniędzy podamy po przeliczeniu środków przez bank. Dziękujemy za Wasze Otwarte Serca!!! Do zobaczenia za rok!

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Malborku

Archiwalne wpisy: