Odkrywcy – Fabryka Wiedzy

Dnia 18.11.11 r. odbyła się kolejna edycja Fabryki Wiedzy. Tym razem projekt nosił tytuł-Odkrywcy.

Grę rozpoczęła zabawa integracyjna. Uczestnicy dobierali się w grupy według tego samego koloru oczu, tego samego miesiąca urodzenia, ulubionego deseru. Okazało się, że najbardziej ulubionym deserem są lody.

Następnie każda z drużyn wymyśliła swoją nazwę i okrzyk. I tak wśród odkrywców byli – Rzymianie( okrzyk-Lubimy, lubimy placki!), Pszczółki( okrzyk- Słodki, słodki miód!), Ośmiu Muszkieterów( hej, hej, – turlaj dropsa!), Hipisi( okrzyk- Dalej Hipisi), Wikingowie( okrzyk- Dobra grupa, zawsze wszystko nam się uda!), Biebersi( okrzyk-Baby, baby, baby!).

[nggallery id=66]

Odkrywcy dowiedzieli się, że będą szukać skarbu, poruszając się po szkole różnymi trasami.

Imprezę przygotowały i prowadziły – Panie: Małgorzata Kuszowska, Beata Sawaniewska i Beata Wasik- Tabor. Opiekunkami grup były – Panie: Julita Kopmann, Patrycja Stawicka – Biegańska, Karolina Kurasiewicz, Bożena Likierska, Urszula Cichocka, Bożena Chaja- Sobuń.

Każda grupa odkrywców miała do odnalezienia 6 miejsc, w których ukryto zadania. Dwa z nich trzeba było wykonać na miejscu, pozostałe po powrocie na aulę.

Wśród zadań były: matematyczne Bingo, kwadrat z działaniami, krzyżówka, zadanie z mapą, zadanie z planem Malborka, uzupełnianie zdań i wiele innych.

Podążanie zgodnie z opisem tras było dla uczestników trudną zagadką np. „Kolejne zadanie jest proste niesłychanie, ukryło się całkiem samo, w wielkim oceanie, miejscu oznaczonym wielokrotnością liczby 19”

Pora na ostateczne odkrywanie – „Szukaj narodowej szuflady. Skrywa ją mała pani w szpileczkach”.

Kierunek trasy wskażą ci koledzy i koleżanki z naszej szkoły. Podążaj jedyną możliwą drogą na zachód, po około 20 m, wybierz drogę, która nie prowadzi wzwyż. Idź nią jak najdalej możesz. Szukaj skarbu w najgorętszym miejscu, pełnym śmiechu”.

Mimo małych trudności wszystkie grupy powróciły na salę. Wykonanie zadań obwieściły swoim okrzykiem grupowym.

Piątkowe spotkanie zakończyło zadanie sportowe- zaginiona ścieżka i slalom spętanych.

Radości, z wykonywanych zadań było, co niemiara! Indeksy uczestników wypełniły kolorowe naklejki.

Kolejna Fabryka Wiedzy już w sobotę- 26.11.11. Tym razem uczestników zabawy czeka wyjazd do Faktorii.

Dziękujemy organizatorkom za wspaniałą zabawę, dzięki której mogliśmy się wiele nauczyć.

Popatrzcie, co się działo podczas II Fabryki Wiedzy!


Partnerzy

Kategorie
Archiwalne wpisy: